Perşembe, Temmuz 11

Yönetici Asistan ve Sekreterler Derneği 'nden size mektup var;

Sizlere Firdevs Arslan'dan bana gelen bir maili paylaşmak istiyorum, dileyenler yayabilir, katılabilir;
----------
Sevgili meslektaşım,

Nasılsın? Özel sektörde mi çalışıyorsun, kamu sektöründe mi? Türkiye’nin neresinde çalışıyorsun? Doğu da mı, batıda mı, güneyde mi, kuzeyde mi? Mesleğinle ve kendinle aran nasıl? Bir ihtiyacın var mı? Seviyor musun bu mesleği? Okullu musun? Alaylı mı? Öğrenciysen sadece üniversite mezunu olmak için mi geldin Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı Programına? Örgün eğitim mi aldın, açık öğretimli misin? Sadece eğitimini aldığın ya da alacağın için mi sekretersin? Yoksa bambaşka bir alanda eğitim aldın da koşullar mı seni bu mesleğe yöneltti? Başka seçenek olmadığı için mi yapıyorsun bu mesleği? Kendini sekreter mi sayıyorsun yoksa yönetici asistanı mı? Yoksa sadece emekliliği elde etmek için çalışıyorum unvan önemli değil mi diyorsun?Yeni misin? Emektar mı? Mesleğin eski kapsamını hatırlıyor musun? Sen de mi değişime tanıklık ettin? Kariyer planın var mı? Varsa planının neresindesin? Eksiklerin ya da üstünlüklerin neler? Hedefin ne? Başka iş olanağı bulunca gidecek misin yoksa kalıcı mısın bu meslekte? Elde ettiğin sosyal, hukuksal, ekonomik haklardan memnun musun, şikayetçi mi? Bu konularda konuşmak ister misin ya da konuşanları dinlemek? Herhangi bir mesleki derneğe üye misin? Yoksa bulunduğum yerde Yönetici Asistan ve Sekreterler Derneği yok ki mi diyorsun?

Biz arkadaşlarla biraz düşündük - ki hepimiz sekreter, yönetici asistanı olarak çalışan ya da çalışmış, sizler ile meslektaş ya da yönetici olarak yakından mesai yapmış ya da yıllardır sekreter / yönetici asistanı yetiştiren yani içinizden birileriyiz - ve sekreterlik / yönetici asistanlığı hakkında sizi can kulağıyla dinlemek, düşündüklerimizi, bildiklerimizi içtenlikle paylaşmak, ortak bir güç oluşturmak istedik. Amacımız, Türkiye'deki tüm Yönetici Asistan ve Sekreterlerini aynı platformda birleştirmek, güç birliği oluşturmak ve mesleği hak ettiği değere ulaştırmaktır. Ne dersiniz? Buluşalım mı?

Çevremizdeki pek çok meslektaşımız ve meslek adaylarımız sık sık bu konuda eksiklikten yakınıp neden bizim bu konuda önayak olmadığımızı soruyor, böyle bir oluşum içinde yer almak istediklerini söylüyorlardı. Karar verdik ve kurduk. Sizleri Türkiye'deki tüm Yönetici Asistan ve Sekreterlerin aynı çatı altında buluşmalarını sağlayacak olan Yönetici Asistan ve Sekreterler Derneği (YÖNDER) çatısı altında toplanmaya davet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Yönder tarafından organize edilen panel, danışma toplantıları, kişisel gelişim ve sanatsal aktivitelere katılarak; bireysel ve mesleki gelişiminize katkı sağlayabilir, deneyimlerinizi paylaşabilir ve sorunlarınıza çözüm ortağı bulabilirsiniz. İlerleyen yıllarda bayrağı bizden devralıp daha ileri boyutlara taşıyabilirsiniz.

Sorularınız ve dernek üyeliği için 0554 992 99 05 numaralı telefondan Nadire Bekçi ile iletişime geçebilir veya info@yon-der.org adresine mail gönderebilirsiniz.

Bu bilgi mailini iletişimde olduğunuz Sekreter ve Yönetici Asistanları ile paylaşmanızdan mutluluk duyarız.

Saygı ve sevgilerimizle,


Firdevs Arslan
firdevsarslan34@gmail.com
0532 226 11 66

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sende Yaz!